Coaching

Coaching to spotkanie człowieka tam, gdzie jest i wspieranie go w drodze do miejsca, w którym chce być.

Skoro tu jesteś to prawdopodobnie szukasz czegoś dla siebie. Może odpowiedzi na ważne pytania, może zapewnienia, że coś możesz w swoim życiu zmienić, może tylko nadziei na to, że nie musisz żyć w ciągle powtarzanych przez siebie schematach…
Skoro szukasz to znaczy, że chcesz zmiany albo ktoś opowiedział Ci, że zmiana jest możliwa, że masz cel, tylko nie wiesz jak do niego dotrzeć.

Zastanawiam się, co wiesz o coachingu, pozwól, że trochę Ci go przybliżę – zdecydujesz, czy zechcesz podjąć to wyzwanie:

Coaching to bardzo trudna droga ponieważ wymaga spotkania z samym sobą, a przecież ostatnio właśnie na to zupełnie nie miałeś czasu.

Polega na pokonywaniu osobistych barier i osiąganiu celów dzięki wspierającej relacji.

Jest żywym procesem – trudno jest przewidzieć jakie treści będziesz odkrywać podczas kolejnych sesji, czasami zadziwią Cię odkrycia, których sam dokonasz.

Angażuje emocje – nie będziesz obojętny wobec kolejnych spotkań – od fazy „czy coś jest ze mną nie tak?” poprzez kryzys „po co mi to było” i przejdziesz do czekania na kolejne spotkanie i satysfakcji z kolejnych odkryć i zmian w swoim życiu.

Bywa bolesny - odkrywasz jaki masz udział w tym, co wokół Ciebie aktualnie się dzieje.

Otwiera oczy – nie można ich już potem zamknąć i udawać, że pewnych rzeczy się nie widzi, czy nie rozumie.

Wymaga od Ciebie zmiany – samo dokonanie wglądu w daną rzeczywistość to za mało, potrzebujesz zmienić zachowania, podjąć decyzje, wypróbować nowe sposoby komunikowania się z otoczeniem.

Bierzesz za niego odpowiedzialność – coaching to nie gadanie o działaniu tylko działanie.

Stajesz się kreatorem swojego życia – nie będziesz już mógł mówić: nie wiedziałem, nie rozumiem, nie mam na to wpływu.

Pomaga Ci dotrzeć do głębi Twoich wartości, docierasz do Wartości Samego Siebie.

Rozwijasz się – bez względu na to ile masz lat i na ilu szkoleniach już w życiu byłeś ten proces wniesie nową jakość w Twoje życie jeśli tylko faktycznie chcesz zmiany!

Dlaczego nie dokonujemy zmian w swoim życiu? Bo tkwienie w aktualnej rzeczywistości nie wymaga wysiłku, bo mimo tego, że aktualne życie zawodowe wydaje się być byle jakie i mało satysfakcjonujące to mimo wszystko jest przecież znane… Niby marzymy ale tak naprawdę odkładamy realizację marzeń na później, na jutro, na za tydzień, na za rok, a potem okazuje się, że życie jest szare i nie ma miejsca na nasze marzenia, ale to oznacza że nie ma miejsca na nas!!! Może czas to zmienić! Przestań mówić gdybym tylko mógł to bym chciał….

Jeśli nie wiesz czego chcesz nie napiszesz scenariusza swojego życia – przeżyjesz życie według scenariusza, który napiszą za Ciebie inni ludzie, wydarzenia, okoliczności

  • Kim chciałbym być?
  • Czego doświadczać?
  • Co chciałbym mieć?
  • Z kim chciałbym spędzić życie?

Jeśli tylko chcesz to możesz!!!!

Efekt coachingu to znacznie większa satysfakcja z własnego życia ponieważ sam dokonujesz właściwych dla siebie wyborów, stawiasz sobie cele odchodząc od ograniczeń, które są często wyłącznie w Twojej głowie. Ogromny potencjał, który został w Tobie złożony czeka na to, że z niego skorzystasz!

Proces, który prowadzę to zwykle 8 spotkań w odstępach co 2-3 tygodnie z zadaniami domowymi do odrobienia pomiędzy sesjami :).

Zapewniam Cię o poufności spotkań, o cierpliwości w towarzyszeniu Ci w tej drodze, o braku ocen z mojej strony (choć może trudno w to na początku uwierzyć), o tym, że pracuję pod superwizją oraz o tym, że będę uczciwa i szczera w tym spotkaniu.