Warsztaty strategiczne

Określenie, zakomunikowanie i konsekwentne realizowanie strategii biznesowej to przejrzysta droga do budowania przewagi konkurencyjnej. Działania strategiczne powinny być ściśle powiązane z pomiarem realizacji strategii – bez kryteriów sukcesu trudno jest utrzymać motywację i kierunek ustalonych działań.
Warsztat strategiczny to początek ścisłej współpracy w zakresie jej realizacji. Kolejne warsztaty dotyczą planowania i weryfikowania podjętych inicjatyw strategicznych. Realizacja strategii to poprawa procesów poprzez zmianę zachowań wewnątrz organizacji – niezwykle ważny jest tu czynnik ludzki, o którym czasami firmy zapominają koncentrując się tylko o modelowaniu samych procesów.
Ze zmianą strategii wiążą się decyzje związane między innymi z obszarami dotyczącymi: współpracy, przywództwa czy komunikacji.

 

Azymut Kariery w procesie ścisłej współpracy z Zarządem firmy pomaga wdrażać i rozwijać skuteczne strategie biznesowe. Jest to możliwe dzięki wsparciu w przygotowywaniu rozwiązań uwzględniających wszystkie obszary wpływające na sukces implementacji strategii.